AW2

Pohodlí

Naši návrháři stále vymýšlejí, jak to udělat, aby JANA sedla pokud možno každé noze. Řešením jsou různé vychytávky. Poznáte je podle lístečků, které se houpou na botě, když ji v prodejně vezmete do ruky. Zkuste do boty zapíchnout prst – uvidíte, že je měkká. Zkuste ji ohnout – půjde to snadno. Soft Flex, Jana Relax, vyjímatelná stélka… to je to, proč ji chtít. Těch vychytávek je mnohem více, jak se dozvíte zde.

Žezlem a jablkem kolekce jsou dvě věci: šířka „H“ a velikostní půlčísla. Šířka H znamená, že v místě, kde máte za prsty klouby, je bota širší. Běžné boty mají šířku „F“, která se většinou ani neuvádí. Pak následuje teprve velikost „G“ (už to je tedy širší obuv), a nakonec zmíněná šířka „H“, která odpovídá potřebám většiny žen. U jiných značek najdete i další písmena abecedy, ale zákaznic, které potřebují až takto široké boty, je opravdu málo a chodí do zdravotních speciálek.

Velikosti po půlčíslech zase poznáme tak, že místo např. 36 – 37 - 38 najdeme číslování „4“, „4,5“, „5“ a dále. To se hodí především u bot, které musí perfektně padnout a nemůžete je dotáhnout, dopnout ani šněrovat. Ano, správně, například lodičky. Málokdo také ví, že většina z nás má jednu nohu větší než druhou.

Jedna z mála věcí, které u JANA nenajdete, jsou vysoké podpatky. Výška kolem 7 cm je už strop, a tu ještě najdete jen u bot, které jsou vepředu na platformě (rozdíl mezi přední a zadní částí boty je tak menší, než vypadá). Pohodlná a zdravotně nezávadná obuv je naše parketa, ne jehlové podpatky.

Už se toužíte podívat na boty? Fajn, jen do toho: KOLEKCE