2021 JL Proc my 1

Pohodlí

Naši návrháři stále vymýšlejí, jak to udělat, aby JANA sedla pokud možno každé noze. Řešením jsou různé vychytávky. Poznáte je podle lístečků, které se houpou na botě, když ji v prodejně vezmete do ruky. Zkuste do boty zapíchnout prst – uvidíte, že je měkká. Zkuste ji ohnout – půjde to snadno. Soft Flex, Jana Relax, vyjímatelná stélka… to je to, proč ji chtít. Těch vychytávek je mnohem více, jak se dozvíte zde.

Žezlem a jablkem kolekce jsou dvě věci: šířka „H“ a velikostní půlčísla. Šířka H znamená, že v místě, kde máte za prsty klouby, je bota širší. Běžné boty mají šířku „F“, která se většinou ani neuvádí. Pak následuje teprve velikost „G“ (už to je tedy širší obuv), a nakonec zmíněná šířka „H“, která odpovídá potřebám většiny žen. U jiných značek najdete i další písmena abecedy, ale zákaznic, které potřebují až takto široké boty, je opravdu málo a chodí do zdravotních speciálek.

Velikosti po půlčíslech zase poznáme tak, že místo např. 36 – 37 - 38 najdeme číslování „4“, „4,5“, „5“ a dále. To se hodí především u bot, které musí perfektně padnout a nemůžete je dotáhnout, dopnout ani šněrovat. Ano, správně, například lodičky. Málokdo také ví, že většina z nás má jednu nohu větší než druhou.

Jedna z mála věcí, které u JANA nenajdete, jsou vysoké podpatky. Výška kolem 7 cm je už strop, a tu ještě najdete jen u bot, které jsou vepředu na platformě (rozdíl mezi přední a zadní částí boty je tak menší, než vypadá). Pohodlná a zdravotně nezávadná obuv je naše parketa, ne jehlové podpatky.

Už se toužíte podívat na boty? Fajn, jen do toho: KOLEKCE